0

Zarządzanie innowacjami społecznymi. Trendy, perspektywy, wyzwania PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Zarządzanie innowacjami społecznymi. Trendy, perspektywy, wyzwania PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Zarządzanie innowacjami społecznymi. Trendy, perspektywy, wyzwania

W książce skoncentrowano się na tym, czym są innowacje społeczne, jak mogą być zinstytucjonalizowane i w jaki sposób funkcjonują w praktyce. Celem publikacji jest zrozumienie zjawiska innowacji społecznych: od genezy, mechanizmów ich generowania, projektowania, wdrażania, działania, absorpcji i wpływania na efekty społeczne, upowszechniania, skalowania jak i utrwalania. Szczególnie ważne jest wyjaśnienie powodów generowania innowacji społecznych w szerokim kontekście rozwoju społecznego.

Dodatkowo istotne jest pokazanie praktycznego wymiaru innowacji społecznych w odniesieniu do środowiska, w jakim mają miejsce. Ta część ma służyć jako inspiracja dla praktyki zarządzania publicznego oraz poprawiania standardów i podnoszenia jakości polityk publicznych w tym zakresie. Dlatego zadbano o wskazanie głównych czynników stymulujących, jak również ograniczających innowacje społeczne oraz pokazano wybrane studia przypadków.

Nowatorskim elementem książki jest powiązanie teoretycznego wymiaru innowacji społecznych, w tym z uwzględnieniem zagadnienia społecznych inwestycji – kategorii stanowiącej nowość w wymiarze europejskim w okresie 2014–2020, jak dotąd nieopisanej w polskiej literaturze przedmiotu, z wymiarem instytucjonalnym i praktycznym.

Pobierz :

pobierzpdf

Wiktorska-Święcka Aldona
http://www.empik.com/zarzadzanie-innowacjami-spolecznymi-trendy-perspektywy-wyzwania-wiktorska-swiecka-aldona-moron-dorota-klimowicz-monika,p1119510587,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *