0

Strategia dywersyfikacji. Wzrost poprzez zróżnicowanie PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Strategia dywersyfikacji. Wzrost poprzez zróżnicowanie PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Strategia dywersyfikacji. Wzrost poprzez zróżnicowanie

Książka Grahama Kenny „Strategia dywersyfikacji” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Widoczny jest olbrzymi nakład pracy zarówno od strony metodyki i przygotowania teoretycznego, a przede wszystkim świetnej praktycznej analizy międzynarodowego otoczenia biznesowego. Układ treści oraz rozdziałów jest wyjątkowo spójny, logiczny i przejrzysty. Jasne wprowadzenie, definicje podstawowych pojęć, obszerne case studies oraz ramy, w jakich należy rozpatrywać zagadnienia dywersyfikacji w gospodarce wolnorynkowej prezentuje się na najwyższym poziomie.

Autor wyjątkowo wnikliwie przedstawia przykłady firm i korporacji, które odniosły spektakularny sukces rynkowy dzięki dywersyfikacji (General Electric, Wesfarmers, Bidvest oraz ITC). Omówienie każdego z przykładów jest kompletne i szczegółowe od krótkiej historii firmy przez wyniki finansowe, podstawową charakterystykę infrastruktury korporacji dnia dzisiejszego do szczegółowo zdywersyfikowanego portfela oferowanych produktów i usług. Autor w interesujący sposób omawia podstawy struktury korporacyjnej oraz roli, cech i wzajemnych relacji Prezesa i Dyrektora Finansowego, bardzo ciekawie przedstawia kwestie doboru menadżerów. Wszystkie powyższe elementy tworzą grupę komplementarnych cech wskazujących, na co należy zwrócić uwagę przy opracowywaniu efektywnej strategii dywersyfikacji dla firmy.

Autor: Graham Kenny – jest prezesem firmy Strategic Factors, która specjalizuje się w planowaniu strategicznym i badaniu efektywności działania przedsiębiorstw. Pomaga innym organizacjom, a także od ponad 15 lat szkoli w zakresie analizy i planowania strategicznego oraz badania efektywności procesów biznesowych. Publikuje liczne artykuły skierowane do praktyków biznesu w takich czasopismach jak: Company Director, Leadership Excellence, Management, Marketing, Commodities & Trade to Asia, HR Monthly oraz Charter.

Pobierz :

pobierzpdf

Kenny Graham
http://www.empik.com/strategia-dywersyfikacji-kenny-graham,prod56450247,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *