0

Od Kryzysu do Ożywienia. Dylematy Współczesnej Polityki Finansowej PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Od Kryzysu do Ożywienia. Dylematy Współczesnej Polityki Finansowej PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Od Kryzysu do Ożywienia. Dylematy Współczesnej Polityki Finansowej

Ostatnie 5-lecie na rynkach światowych charakteryzowało się znacznymi perturbacjami, odczuwanymi zarówno w skali globalnej, jak i wewnętrznej różnych gospodarek, niezależnie od poziomu ich rozwoju. Szczególnie dotknęły one świat finansów, a za jego pośrednictwem również wszystkie sektory ekonomiczne i w mniejszym bądź większym stopniu – podmioty gospodarcze. Ich skutki odcisnęły się znaczącym piętnem na rezultatach makroekonomicznych czego efekty obserwujemy do dzisiaj. Ekonomiści nie osiągnęli konsensusu co do stwierdzenia, że globalny kryzys finansowy już się zakończył. Różnego rodzaju problemy towarzyszące rozwojowi współczesnych gospodarek, mające często wspólne podłoże wciąż są dowodem, że światowa gospodarka jest podobna do wulkanu, który w każdej chwili może dać znać o swej aktywności i ponownie zakłócić istniejący porządek rzeczy. Spektakularnym tego świadectwem są: sytuacja gospodarcza Irlandii oraz Grecji i konieczność przeprowadzenia dla nich akcji pomocowej (do krajów tych ostatnimi czasy dołączyła Portugalia), tzw. kryzys strefy euro, niemożność utrzymywania kryteriów fiskalnych przez państwa strefy euro, powtarzające się i rosnące deficyty budżetowe, brak wyciągnięcia wniosków przez banki na świecie z ostatniej bolesnej lekcji itp. Można by mnożyć tę wyliczankę wskazując na wciąż żywotne dylematy stojące przed polityką finansową.
Książka Od kryzysu do ożywienia. Dylematy współczesnej polityki finansowej jest kolejną próbą, podejmowaną przez środowisko ekonomistów, spojrzenia na rzeczywistość gospodarczą naznaczoną ostatnim, głębokim kryzysem. Tytuł książki sugeruje jednakże, że po kryzysie następuje ożywienie. Taka jest bowiem logika rozwoju gospodarki rynkowej. Chodzi jednak o to, aby stworzyć gospodarce takie warunki rozwoju, żeby odbicie się od dna załamania kryzysowego przyszło jak najszybciej i osiągnęło jak najtrwalszy charakter. Temu celowi służą podejmowane obecnie badania ekonomiczne, do których swój przyczynek starają się wnieść również Autorzy niniejszej publikacji.

Pobierz :

pobierzpdf

Bednarczyk Jan
http://www.empik.com/od-kryzysu-do-ozywienia-dylematy-wspolczesnej-polityki-finansowej-bednarczyk-jan-przybylska-kapuscinska-wieslawa,p1043862822,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *