0

Linie uskoku. Ukryte rysy, które wciąż zagrażają gospodarce PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Linie uskoku. Ukryte rysy, które wciąż zagrażają gospodarce PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Linie uskoku. Ukryte rysy, które wciąż zagrażają gospodarce

Książka uznana za jeden z najlepszych współczesnych tytułów ekonomicznych. Autor pokazuje słabość strukturalną gospodarki światowej i to, jak indywidualne decyzje bankierów i regulatorów, które doprowadziły do kryzysu były często racjonalną odpowiedzią na nieracjonalny system ekonomiczny. To fascynująca analiza strukturalnych przyczyn i konsekwencji kryzysu.

Rajan analizuje coraz głębiej sięgające pęknięcia w świecie zależnym od zadłużonych amerykańskich konsumentów. Opisuje system, w którym rosnące nierówności społeczne i cienka sieć pomocy społecznej tworzą polityczne presje i dobry klimat dla łatwych kredytów i szukania nowych miejsc pracy, bez względu na konsekwencje długoterminowe dla kondycji całej gospodarki. System, w którym amerykański sektor finansowy jest kluczowym, a jednocześnie niezbyt stabilnym łącznikiem między przestymulowaną Ameryką i zbyt mało konsumującym światem.

Rajan pokazuje jak nierówny dostęp do edukacji i systemu opieki zdrowotnej w USA stawia nas wszystkich wobec ryzyk finansowych nawet wówczas, gdy decyzje ekonomiczne Niemiec, Japonii czy Chin wymuszają na Ameryce zmiany systemowe. Pokazuje trudne decyzje, które trzeba podjąć, by gospodarka światowa była bardziej stabilna.

Pobierz :

pobierzpdf

Rajan Raghuram G.
http://www.empik.com/linie-uskoku-ukryte-rysy-ktore-wciaz-zagrazaja-gospodarce-rajan-raghuram-g,p1114382323,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *