0

Kryzysy walutowe, bankowe i zadłużeniowe w gospodarce światowej PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Kryzysy walutowe, bankowe i zadłużeniowe w gospodarce światowej PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Kryzysy walutowe, bankowe i zadłużeniowe w gospodarce światowej

Sukcesy globalizacji, liberalizacji i integracji w pierwszych latach XXI wieku mogły wskazywać na to, że problem kryzysów, powszechnych jeszcze w poprzednim dziesięcioleciu, odszedł do przeszłości. Ostatni wielki, światowy kryzys finansowy ponownie jednak zwrócił uwagę na problematykę kryzysów walutowych, bankowych i zadłużeniowych.
Celem niniejszej publikacji jest zapoznanie Czytelnika z:
– teoretycznymi aspektami kryzysów walutowych, bankowych oraz zadłużeniowych,
– wskaźnikami wyprzedzającymi kryzysy,
– praktycznymi doświadczeniami krajów dotkniętych ich rozmaitymi odmianami,
– konsekwencjami gospodarczymi i politycznymi kryzysów,
– problemem efektywności rynku walutowego,
– metodami identyfikowania presji rynkowej,
– wyzwaniami modelowania kursów walutowych.
Doświadczenia krajów dotkniętych kryzysem sugerują, że są one pochodną wielkiej zmiany – liberalizacji, integracji, reform mających charakter polityczny czy ekonomiczny, zmiany stosunków społecznych, deregulacji sektora finansowego – prowadzącej do pożądanych rezultatów, ale i tworzącej nowe, nieznane zagrożenia o nieoczekiwanej skali. Wydaje się, że wstrząsy kryzysowe karzą za błędy w polityce gospodarczej, fiskalnej, pieniężnej, nieprzemyślane zobowiązania publiczne, nieefektywnej absorpcji napływu kapitału, niezrównoważenie programów reform. Konsekwencje kryzysów wzmacniane są przez globalizację, liberalizację, innowacje finansowe oraz integrację rynków światowych.
Dekadę lat 90. XX wieku nazywa się dekadą kryzysów walutowych, pierwszą dekadę następnego można mianować dekadą kryzysów bankowych, być może obecną – kryzysów zadłużeniowych. Jako że kryzysy najprawdopodobniej pozostaną immanentną cechą naszego życia, to wydaje się, że warto zapoznać się z koncepcjami teoretycznymi oraz międzynarodowymi, w tym polskimi, doświadczeniami praktycznymi z nimi związanymi.

Pobierz :

pobierzpdf

Gruszczyński Marcin
http://www.empik.com/kryzysy-walutowe-bankowe-i-zadluzeniowe-w-gospodarce-swiatowej-gruszczynski-marcin,p1075877311,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *