0

Kapitał i kapitalizm XXI wieku czyli o błędnej teorii do destrukcyjnych reform Piketty’ego PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Kapitał i kapitalizm XXI wieku czyli o błędnej teorii do destrukcyjnych reform Piketty’ego PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Kapitał i kapitalizm XXI wieku czyli o błędnej teorii do destrukcyjnych reform Piketty’ego

W eseju zatytułowanym “Kapitał i kapitalizm XXI wieku”, z jednej strony George Reisman wytyka Piketty’emu błędy i niewiedzę, z drugiej zaś wyjaśnia przyczyny, dla których stanowisko takie nie jest odosobnione.

We współczesnym świecie, podzielają je, w jednakowych proporcjach: ignoranci ekonomiczni, ludzie zawodowo owładnięci ideą równości, a zwłaszcza wszelkiej maści zawistnicy. Do pierwszej grupy należy głównie ta część świata akademickiego, któremu po prostu nie chce się uczyć i konfrontować z nowymi poglądami, już to z lenistwa, już ze strachu przed konkurencją, która mogłaby ujawnić ich niewiedzę.

Drugą grupę stanowią ludzie, którzy z idei, a raczej z iluzji egalitaryzmu żyją, robią więc wszystko, aby stary wygodny dla nich porządek, zwyczajnie, nie zmieniał się. Należą do niej intelektualiście nie-ekonomiczni. Głównie jednak politycy i biurokraci.

Grupę trzecią, najliczniejszą, stanowią masy darmozjadów i nieudaczników, którzy wolą sami nie mieć, byleby inni też nie mieli. W łagodnej wersji mówi się o takich: pies ogrodnika. Dzięki tym ludziom, książki takie jak omawiany “Kapitał XXI wieku”, ale i “Doktryna szoku”, czy “Koniec pracy” stają się bestsellerami, o których mówi cały świat, od Stanów Zjednoczonych przez Watykan, po Pekin, jako że niechęć do systemu opartego na pracy, gospodarności i wolności nie zna granic.

Pobierz :

pobierzpdf

Reisman George
http://www.empik.com/kapital-i-kapitalizm-xxi-wieku-czyli-o-blednej-teorii-do-destrukcyjnych-reform-piketty-ego-reisman-george,p1108027726,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *