0

Dobra strategia, zła strategia PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Dobra strategia, zła strategia PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Dobra strategia, zła strategia

Dobra strategia – zła strategia to konkretna i spójna reakcja na przeszkody, które stoją na drodze postępu – a także sposób ich pokonania. Polega ona na wykorzystywaniu i zastosowaniu władzy tam, gdzie może ona przynieść największy skutek. Dotyczy to tak różnych wyzwań, jak:

– wysłanie człowieka na Księżyc,
– prowadzenie wojny,
– wypuszczenie na rynek nowego produktu,
– reagowanie na zmieniającą się sytuację rynkową,
– otwarcie szkoły społecznej,
– zainicjowanie programu rządowego.

Bez względu na skalę przedsięwzięcia, dobrze opracowana strategia jest podstawą sukcesu.

Autor rozprawia się ze wszystkimi niejasnymi opisami i pogmatwanymi sposobami myślenia leżącymi u podstaw zbyt wielu strategii, proponując w zamian prostą metodę opracowania i wdrożenia skutecznej i nastawionej na działanie strategii, która sprawdzi się w dzisiejszym świecie.
Dziewięć źródeł władzy według Rumelta – począwszy od wykorzystania wpływów w celu skutecznej koncentracji na wzroście – to rewolucyjne, a jednocześnie niezwykle pragmatyczne narzędzia, które można wykorzystać w pracy już od najbliższego poniedziałkowego poranka.
Zaskakuje fakt, że dobra strategia jest często rzeczą absolutnie nieoczekiwaną, gdyż większość organizacji po prostu jej nie ma. Utrzymując taki stan rzeczy, powodują one, że co roku omija je wiele szans na rozwój i zwiększenie zysków.
Rumelt uważa, iż centralnym punktem dobrej strategii jest wgląd – w prawdziwą naturę sytuacji, w ukrytą w niej potęgę i w odpowiednią reakcję. Pokazuje też, w jaki sposób tę sztukę przenikliwego wglądu można doskonalić i kształtować.

Pobierz :

pobierzpdf

Rumelt Richard P.
http://www.empik.com/dobra-strategia-zla-strategia-rumelt-richard-p,p1063500823,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *