0

Katechezy o Sakramentach. Tom1. Chrzest. Eucharystia. Bierzmowanie PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 21 lutego 2017)

Katechezy o Sakramentach. Tom1. Chrzest. Eucharystia. Bierzmowanie PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Katechezy o Sakramentach. Tom1. Chrzest. Eucharystia. Bierzmowanie

„Nikt z ludzi nie rodzi się chrześcijaninem, ale nim się staje” głosi słynna sekwencja Tertuliana . Drogą ku temu są w pierwszej kolejności chrzest, bierzmowanie i Eucharystia – fundamenty życia chrześcijańskiego . Udzielanie tych sakramentów posiada zarazem ważny wymiar rodzinny i społeczny, wyznacza kolejne etapy ziemskiej wędrówki człowieka, łączy się z wieloma zwyczajami.
Na skutek postępującej sekularyzacji, zmniejsza się niestety poczucie „sacrum” nawet w przypadku najświętszych czynności liturgicznych, a pojęcia teologiczne jawią się dla wielu, jako coś oderwanego od rzeczywistości. Cywilizacja zachodnia staje się coraz bardziej „wyemancypowana” od chrześcijaństwa, coraz odleglejsza od związanych z nim wartości i autorytetów.
Stanowi to wielkie wyzwanie dla rodziców, duszpasterzy i katechetów odpowiedzialnych za przekaz wiary. Tymczasem, jak przypomniał papież Benedykt XVI, znajomość treści wiary jest istotna, by przyjąć rozumem i wolą tajemnicę zbawczą objawioną przez Boga, którą głosi Kościół. Owocny przekaz wiary potrzebuje właściwego języka, formy, a przede wszystkim postawy świadka. Sam doświadczam nieraz wątpliwości, chociażby pouczając młodzież przy okazji udzielania sakramentu bierzmowania, czy moje słowa są zrozumiałe i przekonywujące.

Pobierz :

pobierzpdf

Opracowanie zbiorowe
http://www.empik.com/katechezy-o-sakramentach-tom1-chrzest-eucharystia-bierzmowanie-opracowanie-zbiorowe,p1080724235,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *