0

Korzeniec. Wydanie ilustrowane PDF Ebook EPUB MOBI

(Last Updated On: 19 lutego 2017)

Korzeniec. Wydanie ilustrowane PDF

Pobierz :

pobierzpdf

Korzeniec. Wydanie ilustrowane

29-go czerwca 1913 roku, na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów, które korpus wciąż posiadał w wewnętrznej kieszeni marynarki ustalono, że zwłoki należą do niejakiego Alojzego Korzeńca, ale czytelnik nie trzyma w dłoniach kryminału-retro. “Korzeniec” jest raczej powieścią historyczno-obyczajową z wyraźnym wątkiem sensacyjnym.

Wśród plejady bohaterów prym wiodą: wdowa po glazurniku pisząca po kryjomu powieści w odcinkach dla miejscowej prasy, niezbyt odważny redaktor, któremu przypadła w udziale rola detektywa, młoda fińska bona pracująca w pałacu Króla Wełny, celnicy, artyści, rzemieślnicy i przemytnicy.

Polacy, Niemcy, Żydzi, Rosjanie. I miasto. Możliwe, że głównym bohaterem jest samo miasto. Sosnowiec – tygiel kultur – w przededniu wybuchu I Wojny Światowej okazuje się przestrzenią sekretów i zakamarków, miastem z podszewką, miastem ukrytych pasji i motywacji.

Powieść “Korzeniec” nie tylko zdobyła uznanie czytelników i krytyków, ale w postaci adaptacji trafiła już na deski sceniczne. Dziś proponujemy Państwu wydanie tej książki ozdobione ilustracjami z epoki, którą opisuje.

Pobierz :

pobierzpdf

Białas Zbigniew
http://www.empik.com/korzeniec-wydanie-ilustrowane-bialas-zbigniew,p1113084406,ksiazka-p

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *